Felsefe, iklim değişikliği ve pizza: Teresa Dewald'ın Pisa'daki deneyimi

Bu röportajda; FAU öğrencisi ve EELISA anlatıcısı Natascha Landl, Teresa Dewald'a, katıldığı Pisa deneyimini (ECLIRE: İklim Değişikliğinin Etiği: Şimdiki ve Gelecek Nesiller için Yeniden Şekillendirme Sorumlulukları) soruyor. Teresa, lisans eğitimini FAU Erlangen-Nürnberg'de Uluslararası İşletme alanında yapıyor.

Röportajın tamamına bağlantıdan ulaşabilirsiniz.Julie ve EELISA Öğrenci Konseyi'nin ilk yüz yüze toplantısı

22 Nisan'da tüm EELISA üyelerinden öğrenci temsilcileri, birbirleriyle tanışmak ve EELISA Öğrenci Konseyi'ni resmi olarak oluşturmak için Pisa'da toplandı. Bu kısa röportajda ENPC'den öğrenci temsilcisi Julie Kleinhans ilk yüz yüze toplantıdaki deneyimini paylaşıyor.

Röportajın tamamına bağlantıdan ulaşabilirsiniz.Fikir alışverişi ve Rioja usulü patates; Dóra Pivarcsi-Fekete'nin EELISA hareketlilik deneyimi

Yalnızca öğrencilerin değil, öğretim üyelerinin ve personelin de dahil olduğu hareketlilik kilit önemdedir. UPM/EELISA koordinasyon ekibinin yanı sıra EELISA Ofisindeki meslektaşlarıyla iş birliğini derinleştirmek ve bağları güçlendirmek amacıyla Dóra Pivarcsi-Fekete, Mayıs ayının başında Madrid'e gitti. Dóra, EELISA Yönetim Kurulundaki tüm personelin temsilcisi ve BME'nin EELISA bünyesindeki personel temsilcisidir. Bu röportajda deneyimlerini ve bu gezinin onun için ne anlama geldiğini paylaşıyor.

Röportajın tamamına bağlantıdan ulaşabilirsiniz.